Rose de Mer - peeling i proces leczniczy twarzy i ciała. Rose de Mer pomaga na wiele problemów skóry, od lekkich uszkodzeń (zmniejszona elastyczność, zwiotczenie, drobne zmarszczki), po poważniejsze problemy – blizny potrądzikowe i przebarwienia. Ten opracowany naukowo peeling odświeża skórę nie powodując uszkodzeń i urazów, pozwala pozbyć się naskórka umożliwiając złuszczanie i usuwanie martwych komórek. Ziołowy zabieg Rose de Mer jest delikatny, ale niezwykle skuteczny i można stosować go jako alternatywę dla zabiegów z wykorzystaniem kwasów. Można także aplikować Rose de Mer miejscowo i usuwać lokalne zanieczyszczenia, problemy, zmęczenie skóry. W przeciwieństwie do tradycyjnie używanych peelingów chemicznych i naturalnych, Rose de Mer może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry i karnacji, od najjaśniejszych do tych najbardziej śniadych.
Rose de Mer pobudza i nasila tradycyjne reakcje skórne Ribone (rumień), Denone (palenie) i Colore (odczucie kłucia pozwalające ustalić wrażliwość i poziomu odczuwania bólu), dając optymalne rezultaty odnowy i leczenia. Odpowiednio skomponowane składniki aktywne, czyli oligo-proteiny, zioła, sól morska, i wapń dają impuls naturalnemu procesowi złuszczania skóry. W połączeniu ze stymulacją manualną, efektywnie usuwają naskórek i umożliwiają naturalne usunięcie martwych i uszkodzonych komórek. W rezultacie osiągamy odnowę, poprawę jakości, leczenie uszkodzeń, wyraźnie lepszą jakość skóry, mocniejsze napięcie i wyrównanie koloru.
Dzięki zabiegowi Rose de Mer osiągamy rezultaty takie, jak przy najbardziej inwazyjnych peelingach chemicznych. Unikamy jednak chemicznych poparzeń i mamy pełną kontrolę głębokości penetracji, jakiej zwykłe peelingi chemiczne nie mogą zagwarantować. Połączenie bezpieczeństwa stosowania, precyzyjnej kontroli przebiegu zabiegu daje oczekiwane efekty.
Zabieg składa się z dwóch faz: I-złuszczanie i II-rewitalizacja. Peelingi ziołowe nie należą do przyjemnych zabiegów. Najczęściej odczucia opisywane są jako lekkie ukłucia, mrowienie podobne do zetknięcia się z pokrzywą. Uczucie lekkiego szczypania utrzymuje się około doby, skóra jest zaczerwieniona i rozgrzana. Nieprzyjemne doznania ustępują kiedy rozpoczyna się proces złuszczania około 2-3 dnia po zabiegu.
Po zabiegach głębokiego złuszczania zalecane jest aby spędzić czas złuszczania naskórka w domu. Należy unikać słońca, mrozu poniżej 5 stopni, zadymionych pomieszczeń, pyłów, nie stosować makijażu.
Częstotliwość: Zabieg można wykonywać w miesięcznych odstępach. W przypadku skóry trądzikowej i przebarwień kuracja wynosi 1-6 zabiegów, zazwyczaj po 2 zabiegach klientki są już usatysfakcjonowane. W celu odmłodzenia skóry i redukcji zmarszczek wystarczy 1-2 zabiegi. Zabieg najlepiej wykonywać w okresie późnej jesieni i wczesnej wiosny, ze względu na mniejsze nasłonecznienie.